top of page
Likya Yolu Yürüyüş_edited.jpg

Likya Yolu Yürüyüşü

Likya bölgesini yürüyerek keşfedin

Kaş, Türkiye'nin en uzun işaretlenmiş yürüyüş yolu olan Likya Yolunun üzerinde yer alıyor. Likya Yolu Avrupa’daki en uzun 4 yürüyüş rotasından biri ve aynı zamanda dünyadaki en güzel 10 yürüyüş rotası içerisinde sayılıyor. Sizin zamanınıza ve fiziksel durumunuza göre merkezden hareketli günübirlik yürüyüşler veya birkaç günlük daha zorlu ve hatta zirve çıkışı içeren yürüyüşler organize edebiliriz. 


Likya Yolu yürüyüşünde sizin için neler var?

  • Likya bölgesini yürürken doğayla bütünleşin.

  • Bozulmamış Likya harabelerini görün.

  • Akdeniz Bölgesinin bitki örtüsünü inceleyin. 


Likya Yolu bir bölümü sahil hattından bir bölümü dağlık araziden geçen patikalar, orman yolları ve antik yollardan oluşan  yaklaşık 500km'lik bir yürüyüş yolu.  
Biz de sizin zamanınıza ve fiziksel durumunuza göre gerek günübirlik rotalar gerek çok günlü rotalar oluşturuyoruz. Kaş'ın etrafı Toros silsilesinin uzantısı olan dağlık bir coğrafyaya sahip.  Yürüyüş sırasında deniz kenarından yürüyüp serinlemek için denize atlayıp yüzerken bir yandan da dağlık bölgeden geçerken karlar içinde yürüyor olabilirsiniz.  Yol üzerinde çok fazla el değmemiş antik kentler, yerel köyler, kalelerden geçebilirsiniz.  Doğa harikası  gizli kanyonlar, nehirler, karlı dağlar, sedir ormanları görebilirsiniz.  Bir yandan da Akdeniz'in endemik bitki türlerini ve bölgedeki vahşi hayatı inceleme fırsatını elde edebilirsiniz. 


Likya Yolunu yürümek için en uygun zaman bahar ve sonbahar ayları. Özellikle Kasım ayı en güzel aylardan biri. Temmuz Ağustos ayları ise sıcaklıktan dolayı tavsiye etmediğimiz bir dönem. 


Gelirken neler getirmelisiniz?

  • Güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka.

  • Rahat daha önce denenmiş yürüyüş botları.

  • Mevsime uygun kıyafetler.

bottom of page